Поради випускникам: як підготуватися до зовнішнього тестування.

/Files/images/rzne/книги.jpg

Підготовка до тестування:

· Спочатку підготуй місце для занять: прибери зі столу зайві речі, зручно розташуй потрібні підручники, посібники, зошити, папір, олівці і т.п.
· Можна ввести в інтер’єр кімнати жовтий і фіолетовий кольори, оскільки вони підвищують інтелектуальну активність. Для цього буває досить будь-якої картинки в цих тонах.
· Склади план занять. Для початку визнач: хто ти – “сова” або “жайворонок”, і залежно від цього максимально використовуй ранкові або вечірні години. Складаючи план на кожний день підготовки, необхідно чітко визначити, що саме сьогодні буде вивчатися. Чи не взагалі: “трохи попрацюю”, а які саме розділи й теми.
· Почни з самого важкого, з того розділу, який знаєш найгірше. Але якщо тобі важко “розгойдатися”, можна почати з того матеріалу, який тобі найбільше цікавий і приємний. Можливо, поступово ввійдеш в робочий ритм, і справа піде.
· Чергуй заняття та відпочинок, скажімо, 40 хвилин занять, потім 10 хвилин – перерва. Можна в цей час помити посуд, полити квіти, зробити зарядку, прийняти душ.
· Не треба прагнути до того, щоб прочитати і запам’ятати напам’ять весь підручник. Корисно структурувати матеріал за рахунок складання планів, схем, причому бажано на папері. Плани корисні й тому, що їх легко використовувати при короткому повторенні матеріалу.
· Виконуй якомога більше різних опублікованих тестів з цього предмету. Ці тренування ознайомлять тебе з конструкціями тестових завдань.
· Тренуйся із секундоміром у руках, засікай час виконання тестів (на завданнях у частині А в середньому йде по 2 хвилини на завдання).
· Готуючись до екзаменів, ніколи не думай про те, що не справишся із завданням, а навпаки, подумки малюй собі картину тріумфу.
· Залиш один день перед іспитом на те, щоб знову повторити всі плани відповідей, ще раз зупинитися на найбільш складних питаннях.

Напередодні іспиту:

· Багато хто вважає: для того, щоб повністю підготуватися до іспиту, не вистачає всього однієї, останньої перед ним ночі. Це неправильно. Ти вже втомився, і не треба себе перевтомлювати. Навпаки, з вечора перестань готуватися, прийми душ, зроби прогулянку. Виспись якнайкраще, щоб встати відпочившим, з відчуттям свого здоров’я, сили, “бойового” настрою. Адже іспит – це своєрідна боротьба, в якій потрібно проявити себе, показати свої можливості і здібності.
· У пункт здачі іспиту ти повинен з’явитися, не спізнюючись, краще за півгодини до початку тестування. При собі потрібно мати запрошення, паспорт (не свідоцтво про народження) і кілька (про запас) гелевих або капілярних ручок з чорним чорнилом.
• Якщо в школі холодно, не забудь тепло одягтися, адже ти будеш сидіти на іспиті 3 години.

Під час тестування:

· На початку тестування вам повідомлять необхідну інформацію (як заповнювати бланк, якими буквами писати, як вказати номер зошита і т.д.). Будь уважний! Від того, як ти уважно запам’ятаєш всі ці правила, залежить правильність твоїх відповідей!
· Виправлення у бланку відповідей вкрай небажані. Якщо все-таки виправлення неминучі, то пам’ятай, що їх можна робити тільки в завданнях типу А, використовуючи резервні поля.
· У процедурі заповнення бланків можливі деякі зміни, про які вас обов’язково проінформують.
· При отриманні результатів тестування ти маєш право ознайомитися з перевіреною роботою і, якщо не згоден з оцінкою, можеш подати апеляцію в апеляційну комісію.

За матеріалами http://www.testportal.if.ua

Поради батькам

Поради батькам:як допомогти дітям підготуватися до тестування.

Не переймайтеся про кількість балів, які дитина отримає на тестуванні, і не критикуйте дитину після іспиту. Вселяйте думку, що кількість балів не є досконалим вимірюванням її можливостей.
Не підвищуйте тривожність дитини напередодні тестування – це може негативно позначитися на результаті тестування. Дитині завжди передається хвилювання батьків, і якщо дорослі у відповідальний момент можуть впоратися зі своїми емоціями, то дитина в силу вікових особливостей може емоційно “зірватися”.
Запевняйте дітей, хваліть їх за те, що вони роблять добре.
Підвищуйте їхню впевненість у собі, тому що чим більше дитина боїться невдачі, тим більше ймовірності допущення помилок.
Спостерігайте за самопочуттям дитини, ніхто, крім Вас, не зможе вчасно помітити і запобігти погіршенню стану дитини, пов’язаного з перевтомою.
Контролюйте режим підготовки дитини, не допускайте перевантажень, поясніть дитині, що вона обов’язково повинна чергувати заняття з відпочинком.
Забезпечте зручне місце для занять, прослідкуйте, щоб ніхто з домашніх не заважав.
Зверніть увагу на харчування дитини: під час інтенсивного розумового напруження необхідна поживна і різноманітна їжа і збалансований комплекс вітамінів. Такі продукти, як риба, сир, горіхи, курага і т.д. стимулюють роботу головного мозку.
Допоможіть дітям розподілити теми підготовки по днях.
Ознайомте дитину з методикою підготовки до іспитів. Не має сенсу зазубрювати весь фактичний матеріал, достатньо переглянути ключові моменти і вловити зміст і логіку матеріалу. Дуже корисно робити короткі схематичні виписки і таблиці, впорядковуючи досліджуваний матеріал за планом. Якщо дитина не вміє, покажіть їй, як це робиться на практиці. Основні формули і визначення можна виписати на листочках і повісити над письмовим столом, над ліжком, в їдальні і т.д.
Підготуйте різні варіанти тестових завдань з предмету (зараз існує безліч різних збірників тестових завдань). Велике значення має тренування дитини саме з тестування, адже ця форма відрізняється від звичних йому письмових та усних іспитів.
Заздалегідь під час тренування за тестовими завданнями привчайте дитину орієнтуватися в часі і вміти його розподіляти. Тоді у дитини буде навичка уміння концентруватися впродовж усього тестування, що надасть їй спокою і зніме зайву тривожність.
Якщо дитина не носить годинник, обов’язково дайте йому годинник на тестування.
Напередодні іспиту забезпечте дитині повноцінний відпочинок, вона повинна відпочити і як слід виспатися.

Порадьте дітям під час іспиту звернути увагу на наступне:

· Пробігти очима весь тест, щоб побачити, якого типу завдання в ньому містяться, це допоможе налаштуватися на роботу;

· Уважно прочитати питання до кінця і зрозуміти його зміст (характерна помилка під час тестування – не дочитавши до кінця, за першими словами вже припускають відповідь і квапляться її вписати);

· Якщо не знаєш відповіді на запитання чи не впевнений, пропусти його і познач, щоб потім до нього повернутися;

· Якщо не зміг протягом відведеного часу відповісти на запитання, чи є сенс покластися на свою інтуїцію і вказати найбільш ймовірний варіант.

І пам’ятайте: найголовніше – це знизити напругу та тривожність дитини і забезпечити відповідні умови для занять.

За матеріалами http://www.testportal.if.ua

Зовнішнє незалежне тестування 2022 року.

Реєстрація осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2022 року триватиме з 01 ЛЮТОГО до 9 БЕРЕЗНЯ включно.

1. Ознайомтесь із правилами участі в ЗНО.

2. Здійсніть вибір предметів, із яких Ви бажаєте скласти тести.

Увага! У 2022 році зовнішнє оцінювання проводитиметься з таких предметів:

Фізика - 23 травня

Хімія - 26 травня

Українська мова та література- 31 травня

Укрїнська мова - 31 травня

Математика - 03 червня

Іспанська, німецька, францізька мови - 06 червня

Англійська мова - 07 червня

Історія України - 10 червня

Географія - 14 червня

Біологія - 17 червня

Основна сесія ЗНО почнеться 23 травня і завершиться 17 червня. Інформацію про результати основної сесії з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 30 ЧЕРВНЯ 2022 року.

Зверніть увагу!

  1. Загальна кількість предметів, вибраних Вами для проходження зовнішнього оцінювання, не повинна перевищувати п'яти. Для ДПА вам необхідно обрати 4 предмети, з яких українська мова та математика є обов'язковими.

3. Підготуйте необхідні для реєстрації документи та матеріали:

копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям, по батькові та датою народження) або свідоцтва про народження.

копію документа про повну загальну середню освіту.

дві ідентичні фотокартки для документів розміром 3 х 4 см;

висновок закладу охорони здоров’я про необхідність створення особливих (специфічних) умов для проходження зовнішнього оцінювання (у разі потреби надають особи, які мають захворювання, що можуть бути перешкодою для участі в тестуваннях);

копію документа про зміну прізвища, ім’я, по батькові (надається особами, у документах яких є розбіжності в персональних даних);

документи, перекладені державною мовою, та завірені нотаріально (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою);

заяву-реєстраційну картку.

Особи, які виявили бажання пройти зовнішнє оцінювання, але через певні причини не мають можливості зареєструватися в установленому порядку, повинні в межах часу, відведеного на реєстрацію, особисто звернутися до відповідного регіонального центру.

Ви не будете зареєстровані для проходження зовнішнього оцінювання, якщо:

надішлете не всі документи, необхідні для здійснення реєстрації;

неналежно оформите заяву-реєстраційну картку;

зазначите в заяві-реєстраційній картці недостовірні дані;

подасте заяву пізніше встановленого терміну (визначається за відтиском штемпеля відправлення на поштовому конверті).

Про факт відмови в реєстрації для проходження зовнішнього оцінювання Вам буде надіслано відповідне повідомлення.

Якщо протягом трьох тижнів із моменту відправлення реєстраційних документів Ви не отримали Сертифікат або повідомлення про відмову в реєстрації, зверніться до відповідного регіонального центру за телефоном інформаційної підтримки.

Телефон інформаційної підтримки Українського центру оцінювання якості освіти (044) 503-37-93

Працює з 9-00 до 18-00,

у п’ятницю – до 16-45.

Перерва з 13-00 до 14-00.Перерва з 13-00 до 14-00.

Зміни до реєстраційних даних можна вносити лише до 25 березня (дата подання визначається за поштовим штемпелем).

Не відкладайте реєстрацію на останні дні. Це зумовить додаткові проблеми як для Вас, так і працівників регіональних центрів.

Київський регіональний центр оцінювання якості освіти
Регіони обслуговування: м. Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Поштова адреса: вул. Міста Шалетт, 1А, м. Київ, 02192
Телефони: (044) 355-15-89, (044) 355-15-84 (інформаційна підтримка)

Бажаємо успіхів!!!

Посилання на джерело: kyivtest.org.ua


Кiлькiсть переглядiв: 1591

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.